نصب همراه صندوق fundMobileApp

صدور مجوز بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری در بازار سرمایه

صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری ایتام برکت، بزرگ‌ترین صندوق نیکوکاری بازار، مجوز خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ ۳۰ دی ۹۳ دریافت کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس ، محسن رحمتی مدیرعامل کارگزاری تدبیرگران فردا گفت: پس از انجام موفقیت آمیز پذیره نویسی این صندوق در ماه گذشته، حدود ٢٢ میلیارد ریال پذیره نویسی شد که بیشترین مبلغ پذیره نویسی شده در صندوق‌های نیکوکاری تاکنون به شمار می‌رود.

همچنین با مبالغی که توسط موسس و یا پس از پذیره نویسی پرداخت شده این صندوق هم اکنون با سرمایه حدود ٣٢ میلیارد ریال بزرگترین صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری بازار تحت مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار است.

وی افزود: صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری ایتام برکت با مدیریت کارگزاری تدبیرگران فردا و مدیریت اجرای موسسه بنیاد برکت با هدف حمایت از ایتام مناطق محروم و روستایی کشور در راستای اهداف توسعه‌­ای و محرومیت زدایی بنیاد برکت تاسیس گردیده است.

رحمتی افزود: در صندوق های نیکوکاری اصل سرمایه در صندوق باقی مانده و مدیر صندوق با سرمایه گذاری های مناسب سود حاصل را در مقاطع معین در اختیار مدیر اجرای صندوق جهت مصرف در موضوع صندوق قرار می دهد. نحوه مشارکت نیکوکاران نیز می تواند از طریق اهدای اصل سرمایه به موضوع فعالیت و یا فقط سود آن باشد که در روش دوم سرمایه گذار می تواند در هر زمان سرمایه خود را از صندوق باز پس گیرد.